молочні продукти
Цієї осені молоко 2,5% жирності в дешевій упаковці коштуватиме 16,20 гривні за літр, прогнозують експерти

Восени в Україні подорожчають молочні продукти. У вересні-жовтні ціни зростуть на 15-20%, прогнозують в Асоціації виробників молока, пише Агравері.

За словами аналітиків, на ціну молочних продуктів вплине девальвація гривні, здорожчання послуг на електроенергію та зростання закупівельних цін на молоко.

«Наразі закупівельні ціни на молоко активно зростають і така тенденція спостерігатиметься в найближчому майбутньому. Станом на кінець серпня кілограм молока екстра ґатунку вже коштує близько шести гривень, а в розпал осіннього періоду може досягти і 8-9 грн/кг», – розповіла аналітик АВМ Яна Музиченко.

При цьому, за її словами, роздрібні ціни на молочні продукти можуть підскочити на 15-20%. Річ у тім, що дорожчання сировини – лише один фактор в ланцюгу ціноутворення.

«Крім того, всі очікують зростання комунальних послуг. В першу чергу, електроенергії. До того ж, як передбачає НБУ, на Україну чекає чергова хвиля девальвації. Як відомо, основна частка комплектів, заквасок та ферментів, які використовують у переробці, – імпортні. Це, у свою чергу, вагомо вплине на собівартість кінцевого продукту», – зазначає експерт.

За прогнозами аналітика, вже цієї осені у магазинах молоко 2,5% жирності в дешевій упаковці коштуватиме 16,20 гривні за кілограм, кефір, також у дешевому пакуванні, близько 21 грн. за кг, масло 82% жирності – 155-160 грн. за кг, а спред (72,5%) – 67-70 грн. за кг.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ