У Goldman Sachs прогнозують падіння нафти нижче 20 доларів
У Goldman Sachs прогнозують падіння ціни на нафту нижче 20 доларів

Світові ціни на нафту можуть впасти нижче 20 доларів за барель. Такий прогноз зробив глава відділу Goldman Sachs за дослідженнями на сировинних ринках Джефф Каррі, передає Прайм.

«Я б не здивувався, якщо ціни на нафтовому ринку дійдуть до рівня нижче 20 доларів за барель. Але ми бачимо, що, якщо ми увійдемо в цей діапазон 26-28 доларів, ми почнемо бачити дії. Ми почнемо бачити, як цінова волатильність вперше перейде в фундаментальну волатильність», – сказав він.

На думку представника Goldman, зараз є два «стреси» для нафтового ринку: перший – операційний стрес, другий – фінансовий.

«Тому ми вважаємо, що нафтові ціни будуть у діапазоні від 20 доларів за барель – операційний стрес на нижній межі. 40 доларів за барель – верхня межа діапазону з фінансового стресу», – зазначив експерт.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 2016 рік почався з обвального падіння нафтових цін і фондових індексів. З початку року ціна Brent впала на 12,5%. За підсумками першого торгового тижня котирування нафти на спот-ринку наблизилися до рівня 30 доларів за барель, оновивши 12-річні мінімуми.

Від обвалу цін на «чорне золото» страждають нафтозалежні економіки. Зокрема, експерти прогнозують Росії банкрутсво за прикладом Радянського Союзу.

Тим часом в РФ все частіше відбуваються незаконні акції протесту і «дикі страйки» далекобійників, вчителів, фабричних робітників і росіян з різних верств, що зіткнулися з різким скороченням держбюджету. Експерти вважають, що у Президента РФ Владіміра Путіна є два роки на те, щоб утримати Росію від розпаду.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ