Савченко
Савченко заповнила документи на екстрадицію. Проте, провину визнати відмовилась

Незаконно засуджена в Росії українська льотчиця та народний депутат Надія Савченко зможе повернутися на Батьківщину лише після сплати присудженого їй штрафу в розмірі 30 тисяч рублів. Про це заявила її сестра Віра в ефірі телеканалу 112 Україна.

«Її змушують сплатити штраф у 30 тис. рублів за незаконний перетин російського кордону, без цього її не повернуть», – сказала Віра Савченко.

Водночас Віра Савченко не змогла уточнити, чи заборонила їй самій Росія в’їзд на свою територію.

«Тут питання відкрите лишається. Я без проблем їздила. Росія – це та країна, яка робить все по дзвінку і зверху, тому я не знаю. Якщо на політичному рівні вирішується Надіне питання, якщо вірити президентам, які там якісь знайшли алгоритми, то, можливо, принаймні, до Наді вже не треба буде їздити. Принаймні, мені хочеться в це вірити», – заявила Віра Савченко.

Тим часом стало відомо, що Надія Савченко заповнила разом зі своїм захисником документи на екстрадицію. Про це повідомив її адвокат Марк Фейгін.

«Сьогодні з моїм колегою Миколою Полозовим Надія в СІЗО заповнила видані їй документи. Це справжнісінькі екстрадиційні документи», – сказав Фейгін.

За його словами, Савченко заповнила біографічну довідку, згоду на відбування покарання в Україні, а також низку інших документів.

Фейгін підкреслив, що Савченко категорично відмовилася від визнання своєї провини.

«Тим не менш, вона згодна оплатити штраф 30 тис. рублів, призначений їй судом за нібито незаконний перетин кордону. Але при цьому вона вказала, що була незаконно вивезена з території України», – зазначив захисник.

Інший адвокат Савченко Микола Полозов повідомив, що з нею обговорювали положення конвенції про видачу.

«Все, що було потрібно від Надії, вона виконала, тепер терміни її звільнення залежать цілком і повністю від моторності дій влади», – наголосив Полозов.

Читайте: Кремль може віддати Савченко 20 травня в обмін на припинення вогню на Донбасі

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 27 квітня начальник СІЗО у Новочеркаську, у якому утримують українську льотчицю Надію Савченко, видав полоненій пакет документів для екстрадиції в Україну.

Нагадаємо, 19 квітня Петро Порошенко висловив сподівання, що під час телефонної розмови з Владіміром Путіним йому вдалося досягти домовленостей щодо повернення на батьківщину незаконно засудженої у РФ української льотчиці Надії Савченко.

Нагадаємо, 18 квітня Голосіївський райсуд столиці визнав винними російських військовослужбовців Євгенія Єрофєєва та Алєксандра Алєксандрова. Їх засудили до 14 років з конфіскацією усього майна.

22 березня 2016 року російський суд засудив Савченко до 22 років ув’язнення в колонії загального режиму і штрафу в 30 тисяч російських рублів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ