авто
Експерти прогнозують після нового року зростання цін на автомобілі

З наступного року ціни на нові автомобілі можуть зрости на 10-17%. На цю ситуацію вплинуть одразу кілька рішень влади, пише Сегодня.

Зокрема, з 6 грудня в Україні ввели додаткове мито в 12,12% на імпорт нових авто з Узбекистану, але з 1 січня скасували імпортний збір в 5-10%. Але вже з 3 січня запрацює спецмито в 10-17% на ввезення нових авто з РФ. І, нарешті, згідно з Угодою про асоціацію, заборонять ввезення авто з ЄС, які не відповідають екостандартам Євро-5.

Узбецькі легковики – точніше, зібрані в цій країні (Nexia, Matiz, Damas, Daewoo Lacetti), можуть подорожчати за рахунок мита і ПДВ на 14%. На 10% стануть дорожчими і європейські марки російської збірки (Volkswagen, Nissan, Peugeot, Citroen, Kia, Hyundai, Renault). Безпосередньо автобренди РФ (Chevrolet NIVA, АвтоВАЗ) підскочать у ціні на 15-17%.

А ось як формуватимуться ціни на авто, що вже були у використанні, у зв’язку із забороною ввезення автомобілів з ЄС нижче екостандарту Євро-5, експертам важко прогнозувати.

«Екостандарт Євро-5 на легкові авто діє з 2009-го, тобто це впливає на модельний ряд 2010-го. Значить, іномарки старші 5 років в Україну не ввозитимуться. Сумнівно, що це нововведення вплине на зростання цін на автомобілі б/в, оскільки на ціни впливає попит-пропозиція на ринку, а також курс долара. Тому взимку і навесні навряд чи варто чекати різких змін ціни», – вважає аналітик RST.ua Микола Росліченко.

Експерти впевнені, що 2016 року українці традиційно найактивніше купуватимуть бюджетні авто вартістю до 15 тисяч дол. європейського та азійського виробництва.

  • Андрей

    Бюджетное авто за 15 тищ уе!? Чтоб вы 100 лет жили эксперты,это за какую зарплату можно купить авто стоимостью в 15 тищ,может только почку продать.

  • Олександр

    Якщо в цьому році авторинок України вмер? То що з ним буде після підняття цін? Хоча такі експерти розповсюджують фейки.

  • Сергій

    А що ви,шановні “експерти” скажете про закон № 3251?