Юрій Вілкул
Вілкул-старший зі скандалом став мером Кривого Рогу

Ставити під сумнів законність дій міської виборчої комісії Кривого Рогу щодо встановлення результатів виборів міського голови у Центральної виборчої комісії підстав немає. Про це 19 листопада заявив голова ЦВК Михайло Охендовський, передає УНІАН.

«Ставити під сумнів законність дій міської виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів Криворізького міського голови на цей момент у ЦВК підстав немає», – сказав Охендовський. За його словами, жодних юридичних звернень, які б давали підстави стверджувати протилежне, до ЦВК не надходило. Член Центрвиборчкому зазначив, що закон не передбачає визнання виборів недійсними в цілому.

«Недійсним може бути визнане лише голосування на окремих виборчих дільницях. Виходячи з того, що не актувалися жодні порушення під час голосування на виборчих дільницях, жодні скарги не надходили до дільничних виборчих комісій під час голосування, і ми, безумовно, не маючи у своєму розпорядженні відповідних скарг, можемо лише припустити, що підстав для того, щоби ставити під сумнів законність підрахунку голосів на окремих виборчих дільницях не існує», – наголосив він.

За його словами, додатковим підтвердженням цьому став повторний підрахунок голосів на одній з виборчих дільниць, який на 100% співпав з первинними даними про підрахунок голосів виборців. Голова ЦВК також зазначив, що суб’єктом розгляду скарг є Криворізька міська виборча комісія. Тому було б неправильно з його боку «випереджати рішення комісії нижчого рівня». «Давайте дочекаємось завершення розгляду скарг у Кривому Розі і тоді робитимемо висновки», – сказав Охендовський.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, міським головою Кривого Рогу обрано Юрія Вілкула від «Опозиційного блоку». Згідно з інформацією на сайті ЦВК, Вілкул отримав 89 тис. 209 голосів (49,25%), а його суперник, представник «Самопомочі» Юрій Милобог – 88 тис. 457 голосів (48,83%). Голова партії «Самопоміч», міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що «Самопоміч» оскаржуватиме в суді результати виборів у Кривому Розі.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ