Лощинівка
Жителі Лощинівки вимагали виселити циган з їхнього села

ОБСЄ закликає українську владу притягнути до відповідальності організаторів самосуду в селі Лощинівка Одеської області, а також забезпечити компенсацію сім’ям ромів, майно яких постраждало під час погромів, передає ВВС.

«27 серпня насильство щодо ромів спалахнуло після арешту чоловіка, підозрюваного у вбивстві дівчинки. В присутності співробітників поліції шість ромських будинків розгромили та один – підпалили. Десять сімей ромів, близько 60 осіб, пішли з села ще до початку атаки», – заявив представник ОБСЄ Майкл Лінк. За його словами, «влада має твердо протидіяти насильству і огульним звинуваченням на адресу ромів».

Нагадаємо, житель села Лощинівка виявив в одному з будинків тіло дівчинки 2007 р.н. з явними ознаками насильницької смерті. За підозрою у вбивстві затримали 20-річного цигана. Згодом його взяли під арешт на два місяці.

Жителі Лощинівки просили владу допомогти вирішити питання з виселенням представників ромської національності з їхнього села. Спершу голова Ізмаїльської районної державної адміністрації Валентина Стойкова заявила про досягнення домовленості з ромами про їхній переїзд із Лощинівки. Згодом стало відомо, що переїзд скасували.

Водночас, ромські організації України звернулися до глави МВС Арсена Авакова із проханням втрутитись у ситуацію з примусовим виселенням ромів. Відповідне офіційне звернення підписав керівник коаліції ромських організацій України «Стратегія 2020» Володимир Кондур.

У листі йдеться: «Жителі села Лощинівка протиправно розгромили і розбили будинки, в яких живуть циганські родини, а самі роми були змушені тікати зі села…».

Кондур звинуватив місцеву владу і поліцію у бездіяльності й наголосив, що місцева влада повсюдно порушує права ромів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ