Циля Зингельшухер, блогер
Циля Зингельшухер, блогер

Про те, що Росія не дасть Україні спокійно провести День Незалежності в серпні 2014-го не знав, напевно, лише Генштаб МО ЗСУ і Адміністрація президента. Путлер, як і всі системні співробітники НКВС, не просто терорист і підбурювач. Він – ідейний терорист.

Символізм, наявність демонстративно залишеного на місці злочину почерку – відмінна риса кремлівських упирів. Якщо вбивати своїх політичних супротивників, то з феєрверком. Щоб усі бачили, розуміли і боялися. 174 трупи на Дубровці. Випалені вщент заручники Беслана. Публічні страти в центрі Києва або під вікнами робочого кабінету з видом на Москворецький міст.

Якщо починати війну, то саме в той день, коли планета більш ніж колись думає про мир. У момент старту Олімпіади. У Сочі вони вимушено чекали на закінчення, тому що занадто сильно вклалися в пробірки з підробленою сечею, щоби зірвати неприємним осадом миті зрежисованої перемоги, профінансованої десятками мільярдів доларів заради пропагандистського тріумфу.

У липні 2014-го вище військово-політичне керівництво України зробило найбільшу стратегічну помилку, недооцінивши ймовірність прямого, великомасштабного введення російських військових підрозділів на територію нашої країни для безпосередньої протидії силам тоді ще антитерористичної операції. Наслідком став неминучий Іловайськ. Успіх в якому наші генерали, вражені легкими першими перемогами над сепаратистами, хотіли презентувати народу як запланований до свята. В гарячці не подумавши, що з того боку кордону сидять цілі штаби, які готувалися до війни кілька років і ретельно підготували свій «подарунок» українцям до цієї дати.

Інсценування так званого «кримського теракту» – ланка того ж логічного ланцюга. Найімовірніше – «замах» на Плотницького – з тієї ж серії. Сам факт того, що наслідки нез’ясованих навіть самою окупаційною владою Криму обставин нібито стрільби біля нібито військових об’єктів нібито українськими диверсантами практично миттєво вийшли на рівень спеціальної заяви президента Путіна, говорить про те, що акція – ретельно підготовлена і напевно вбудована в продуману послідовність заходів РФ , які в найближчі 2 тижні переслідуватимуть дві мети:

  1. Тактична – зірвати 25-річний ювілей української Незалежності. У хід можуть піти: загострення на фронті аж до локальних наступів, нові теракти проти мирного населення, відомих журналістів і політичних діячів як всередині України, так і постановочні дії в Росії, провокації на інших ділянках кордону з РФ, що не примикають до зони бойових дій.
  2. Стратегічна – створити у світової спільноти ілюзію про те, що Україна розв’язала проти РФ «терористичну війну» на її території, тим самим даючи приводи звинувачувати нашу країну в небажанні та неспроможності проводити «мирне врегулювання громадянського конфлікту на Донбасі та ескалації бойових дій за межами ОРДЛО».

Хочеться сподіватися, що наші спецслужби, армія та політичне керівництво це розуміють і зробили висновки зі страшних помилок Іловайська. Те, що президент Порошенко готує звернення з приводу кримської провокації – хороший сигнал. Але розслаблятися не потрібно – у країни попереду два надзвичайно тривожні тижні.

За Незалежність доводиться платити. Ворог докладе всіх зусиль, щоби підняти її ціну. Українці ж повинні ще більше замислитись над тим, чим вони готові пожертвувати заради її захисту.

Джерело: Циля Зингельшухер

БЕЗ КОМЕНТАРІВ