Циля Зингельшухер, блогер
Циля Зингельшухер, блогер

Міркуючи про відставку Саакашвілі, прогнозуючи у зв’язку з цим нові конфлікти на політичній арені України, аналітики і політексперти зовсім випустили з уваги долю самих одеситів, які стали свідками чи не найяскравішої спроби реалізувати руками «заїжджого варяга» реформаторський регіональний проект.

Грузинський екс-президент зробив чимало власних помилок в Україні, надто захопився мотиваційними і промоутерськими функціями, аж до неприкритого популізму, десь на шкоду операційному управлінню регіоном, став інструментом в руках зачистки політичних конкурентів Петра Порошенка, взявся за роботу регіонального завгоспа, до якої він за своїм психотипом і масштабом просто не був готовий. Він переріс будівництво автодороги, але повноважень впливати на більш істотні речі не мав.

Попри очевидні проривні успіхи Грузії за часів правління Саакашвілі, він залишив за собою на Батьківщині неоднозначну репутацію і розгубив широку підтримку. Проте, на думку автора цих слів, політик такого масштабу, харизматичний лідер і один з небагатьох людей в оточенні українського президента, який володіє реальним, нехай і неоднозначним, досвідом творчих реформ, міг би мати в нашій країні набагато більш виграшний вигляд. Його провал – це не тільки його особиста поразка. Україна теж програла. Про це потрібно пам’ятати як прихильникам Саакашвілі, так і членам інших команд з постмайданної влади, багато хто з яких встигли стати непримиренними ворогами грузинського лідера. На його прикладі вони повинні зробити висновки.

Що ж стосується одеситів і жителів регіону, то тут якраз на думку спадають найнеприємніші прогнози – аполітична, вічно інертна Одеса, яка вперше за період Незалежності повернулася обличчям до України, розчарувавшись в провалі Саакашвілі, може знову повернутися в тінь і байдужість. Замість того, щоби стати прикладом вдалого «пілотного проекту реформ».

Джерело: Циля Зингельшухер

БЕЗ КОМЕНТАРІВ