Різдво
Турчинов запропонував подумати над переходом у святкуванні Різдва на Григоріанський календар

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов пропонує розглянути питання переходу у святкуванні церковних свят, зокрема, Різдва Христового, з Юліанського на Григоріанський календар, що використовується світським співтовариством та більшістю інших християнських церков. Про це він написав на своїй Facebook-сторінці.

«Може вже прийшов час і Україні перейти на святкування Різдва 25 грудня разом з більшістю цивілізованих країн? Але вирішувати це повинна, в першу чергу, Рада християнських Церков України… А в перехідний період, думаю, можна залишити святкування і 25 грудня і 7 січня», – написав Турчинов.

У своїй публікації він зазначає, що в Біблії дата народження Христа відсутня, а в стародавній Іудеї користувалися місячним календарем, що не відповідає ані Юліанському, ані Григоріанському.

«Лише у 431 році на Ефеському соборі було ухвалено рішення про святкування Різдва Христового напередодні початку Нового року, саме 25 грудня. В ті часи це був наступний день після зимового сонцестояння, коли світло перемагає темряву, коли збільшується день та зменшується ніч», – зазначає Турчинов.

Секретар РНБО також нагадав, що «багато європейських православних Церков також перейшли на Григоріанський календар або відповідний йому до 2800 року Новоюліанський у святкуванні свят із фіксованою датою», зокрема, й Різдва.

«Сьогодні жодна країна не живе за Юліанським календарем. Жодна. Юліанський календар залишився для визначення фіксованих календарних святкових дат тільки у деяких православних Церков, зокрема, в Росії, Україні та Білорусі. Хоча самі Церкви у своєму звичайному житті також послуговуються Григоріанським календарем. Зайти і запитати в церкву: «яке сьогодні число» – «25 грудня», – почуємо у відповідь», – зазначив Турчинов.

Він також привітав усіх з Різдвом Христовим. «Нехай Господь благословить Вас і Ваші родини незалежно від того, коли Ви святкуєте Його День народження!», – написав секретар РНБО.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 25 грудня Папа Римський Франциск привітав вірян зі святом, закликавши «заражених» культурою споживання та культом зовнішності повернутися до базових цінностей життя.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ