Турчинов пропонує відмовитися від святкування Різдва за Юліанським календарем

Різдво
Турчинов запропонував подумати над переходом у святкуванні Різдва на Григоріанський календар

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов пропонує розглянути питання переходу у святкуванні церковних свят, зокрема, Різдва Христового, з Юліанського на Григоріанський календар, що використовується світським співтовариством та більшістю інших християнських церков. Про це він написав на своїй Facebook-сторінці.

«Може вже прийшов час і Україні перейти на святкування Різдва 25 грудня разом з більшістю цивілізованих країн? Але вирішувати це повинна, в першу чергу, Рада християнських Церков України… А в перехідний період, думаю, можна залишити святкування і 25 грудня і 7 січня», – написав Турчинов.

У своїй публікації він зазначає, що в Біблії дата народження Христа відсутня, а в стародавній Іудеї користувалися місячним календарем, що не відповідає ані Юліанському, ані Григоріанському.

«Лише у 431 році на Ефеському соборі було ухвалено рішення про святкування Різдва Христового напередодні початку Нового року, саме 25 грудня. В ті часи це був наступний день після зимового сонцестояння, коли світло перемагає темряву, коли збільшується день та зменшується ніч», – зазначає Турчинов.

Секретар РНБО також нагадав, що «багато європейських православних Церков також перейшли на Григоріанський календар або відповідний йому до 2800 року Новоюліанський у святкуванні свят із фіксованою датою», зокрема, й Різдва.

«Сьогодні жодна країна не живе за Юліанським календарем. Жодна. Юліанський календар залишився для визначення фіксованих календарних святкових дат тільки у деяких православних Церков, зокрема, в Росії, Україні та Білорусі. Хоча самі Церкви у своєму звичайному житті також послуговуються Григоріанським календарем. Зайти і запитати в церкву: «яке сьогодні число» – «25 грудня», – почуємо у відповідь», – зазначив Турчинов.

Він також привітав усіх з Різдвом Христовим. «Нехай Господь благословить Вас і Ваші родини незалежно від того, коли Ви святкуєте Його День народження!», – написав секретар РНБО.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 25 грудня Папа Римський Франциск привітав вірян зі святом, закликавши «заражених» культурою споживання та культом зовнішності повернутися до базових цінностей життя.

Залишити коментар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ