військовий переворот
У Туреччині оголосили надзвичайний стан терміном на 3 місяці

Уряд Туреччини планує частково скасувати Європейську конвенцію про права людини. Країна вже проінформувала про це Генерального секретаря Ради Європи Турбьйорна Яґланда, пише Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Ради Європи.

Зазначається, що така можливість передбачена статтею 15 Конвенції за умови надзвичайних ситуацій, які загрожують життю нації, і її застосовували в минулому інші країни Ради Європи. Останні приклади – Франція та Україна.

У повідомленні підкреслюється, що не можуть бути частково скасовані статті Конвенції «Право на життя», «Заборона тортур і нелюдського поводження», «Заборона рабства», «Заборона позасудового покарання».

«Якщо уряд Туреччини захоче задіяти статтю 15-ю з метою часткового скасування дії Конвенції щодо індивідуальних випадків, Європейський суд із прав людини вирішуватиме питання про відповідність критеріям, визначеним Конвенцією, зокрема критерію пропорційності вжитих заходів», – йдеться у повідомленні генсека Ради Європи.

Також повідомляється, що турецький уряд зобов’язався інформувати генерального секретаря про вжиті заходи.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Ердоґан запровадив у країні надзвичайний стан  терміном на 3 місяці.

Як відомо, в ніч на 16 липня в Туреччині була зроблена спроба військового перевороту. Більшість організаторів заколоту затримали.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ