turetsky-y-potok
«Газпром» проводитиме роботи в територіальних водах Німеччини

І знову «друзі навік»: російський монополіст «Газпром» отримав дозвіл на проведення дослідницьких робіт щодо двох ниток газогону в територіальних водах Туреччини. Про це повідомляє офіційний сайт компанії.

«Газпром» через дипломатичні канали отримав дозвіл на проведення робіт за двома нитками морської ділянки газопроводу «Турецький потік» в територіальних водах Туреччини», – йдеться в повідомленні.

За словами голови правління «Газпрому» Алєксєя Міллера, робота над проектом «Турецький потік» триває в «чудовому темпі».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, інший російський проект провалився у липні 2016 року. Тоді антимонопольний регулятор Польщі UOKiK відмовив в узгодженні будівництва «Північного потоку-2», пояснивши своє рішення тим, що планована угода може привести до «суттєвого обмеження конкуренції». Пізніше «Газпром» і п’ять його європейських партнерів (Shell, OMV, ENGIE, Uniper і Wintershall) відкликали заявку на створення спільного підприємства.

На початку серпня 2016 року представник Держдепу США з питань світової енергетики заявив, що запуск другої черги «Північного потоку-2» позбавить Україну двох мільярдів доларів доходу від оплати за транзит російського газу в Європу, що може «спричинити колапс української економіки».

Про небезпеку «Північного потоку» заявляв і президент Польщі Анджей Дуда, за словами якого, газопровід не тільки б’є по енергетичній безпеці Польщі та України, але й становить загрозу для європейської єдності.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ