біженці
Щодня з південних прикордонних провінцій Туреччини влада висилає групи біженців кількістю до ста осіб

У Туреччині зафіксовані масові факти примусового повернення сирійських біженців у розорені війною райони Сирії. Про це повідомляє правозахисна організація Amnesty International, пише Deutsche Welle.

З середини січня кількість висланих сирійських мігрантів, зокрема, дітей та вагітних жінок, сягнула кількох тисяч.

Зазначають, що факти депортації зафіксовані на тлі ухвалення на екстреному саміті в Брюсселі 18 березня ЄС і Туреччиною угоди про реадмісію мігрантів. За цією угодою, держави Євросоюзу домовилися про розподіл 72 тисяч сирійських біженців з турецької території в обмін на те, що Анкара прийме у себе нелегальних мігрантів з Греції.

У звіті АІ також зазначаено, що щодня з південних прикордонних провінцій Туреччини влада висилає групи біженців кількістю до ста осіб. В Amnesty International вважають, що такі дії турецької влади свідчать про «фатальні помилки, які були допущені при укладанні угоди між турецькою стороною і Брюсселем».

Правозахисники стверджують, що Туреччина не є країною, «безпечною для сирійських біженців», і «стає все менш безпечною з кожним днем».

Окрім того, фахівці AI звертають увагу на погані умови в таборах для біженців біля кордону з Сирією. Критикують вони також і те, що турецька влада все частіше відмовляє мігрантам у необхідній реєстрації, без якої вони фактично не мають жодних прав, зокрема, на медичні послуги.

Раніше британська газета The Times з посиланням на Сирійську раду з нагляду за правами людини повідомляла, що турецька влада розстрілює біженців, які тікають від війни в Сирії, намагаючись перейти кордон. При цьому представник іншої британської організації, Вільної сирійської поліції, вважає, що число загиблих мігрантів може бути вищим — ніж ті 16 осіб, яких вбили турецькі прикордонники протягом чотирьох останніх місяців, коли ті намагалися потрапити до Туреччини.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ