біженці
Туреччина відмовилася залишати мігрантів із Сирії в обмін на гроші Євросоюзу

Турецький уряд не хоче залишати у себе мігрантів в обмін на європейські гроші. Про це заявив міністр закордонних справ країни Ферідун Сінірліоґлу, передає УНІАН.

Відповідаючи на запитання журналістів, Сінірліоґлу зазначив, що Анкара виступає за створення зон безпеки всередині країн, звідки біжать вимушені переселенці. Голова турецького МЗС заявив, що угоду з ЄС щодо вирішення кризи з біженцями перебуває лише на стадії обговорення. За словами міністра, він намагався переконати європейців, що лише зміцнення кордонів не дозволить розв’язати проблему.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоґан звинуватив європейських чиновників у тому, що вони надто пізно усвідомили масштаб проблеми з біженцями. Він також додав, що якщо криза з мігрантами не може бути вирішена без участі Туреччини, то її цілком міг би розв’язати Євросоюз.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 16 жовтня повідомлялося, що Євросоюз пообіцяв Туреччині 3 мільярди євро і полегшення візового режиму в обмін на допомогу Анкари у вирішенні ситуації з біженцями. До того ж передбачалося реанімувати переговори про можливе долучення Туреччини до Євросоюзу.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ