посол Туреччини в ЄС Селім Енель
Посол Туреччини в ЄС Селім Енель

Туреччина хоче стати членом Євросоюзу не пізніше 2023 року. Про це сказав посол Туреччини в ЄС Селім Енель в інтерв’ю німецькій газеті Die Welt.

«Турецький уряд хоче, щоби Туреччина стала членом ЄС до 2023 року. Цьогоріч Турецькій Республіці виповниться 100 років, і надання членства в Європейському Союзі стало б великим досягненням для моєї країни», – зазначив посол.

«Також це стало би важливим сигналом для багатьох країн поза ЄС. Тим самим Європа ясно покаже, що Євросоюз не є виключно християнським клубом і що учасниками ЄС можуть стати країни, в яких християнська віра не домінує, – переконаний Енель. – Крім того, вступ Туреччини в ЄС підвищить стандарти у багатьох сферах в самій Туреччині – від економіки і політики до охорони здоров’я і захисту споживачів».

Також посол зазначив, що його країна «не хоче жодного зволікання» із запровадженням безвізу: «Безвізовий режим має запрацювати вже цього року. 2017 рік – це неприйнятний термін».

«Якщо ж Туреччина не отримає безвізовий режим, ми не станемо посилати в Європу мільйони біженців на автобусах, як це подають деякі. Ми просто більше не будемо приймати у себе сирійських біженців з Євросоюзу, – продовжив посол. – Але все ж я не думаю, що угода щодо біженців між ЄС і Туреччиною зазнає фіаско. Ми знайдемо компроміс, тому що угода дуже важлива для обох сторін».

Читайте: Смертна кара закриє для Туреччини шлях до ЄС – Юнкер

БЕЗ КОМЕНТАРІВ