Ердоґан
У Туреччині можуть провести референдум щодо бажання народу стати членом ЄС, впевнений Ердоґан

Європейський Союз не приймає Туреччину до свого складу через те, що більшість населення країни – мусульмани. Ця заява пролунала від президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердоґана в Стамбулі, передає УНІАН.

«Ви так і не пізнали турецький народ. Наш народ зовсім не перебуває в гонитві за візами і членством. У Європі бояться повідомлень про 60 тисяч біженців, тоді як Туреччина відкрила двері для трьох мільйонів біженців. Ми цінуємо людей», – наголосив Ердоґан.

За його словами, Туреччина очікує членства в ЄС з 1963 року.

«Не турбуйтеся, ми вчинимо так само, як британці. Організуємо референдум, і запитаємо в народу: «Продовжувати переговори щодо членства в Євросоюзі?». Якщо народ скаже «так» процесу діалогу з ЄС, то ми продовжимо процес. Вам варто було би подумати над тим, з ким розмовлятимете, коли мільйони біженців стукатимуть у ваші двері», – резюмував Ердоґан.

Водночас, глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоґлу прокоментував заяву турецького лідера про можливість референдуму з питання вступу країни в ЄС: «Якщо процес переговорів увійде в глухий кут, як про це вже сказав президент Туреччини, то наступні кроки ми можемо обговорити з народом».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ