Йоганнес Ґан
Єврочиновник висловив стурбованість через імовірну підготовку влади до заколоту в Туреччині

Влада Туреччини заздалегідь підготувала списки для арештів осіб,  причетних до спроби військового перевороту в країні. Про це заявив єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Йоганнес Ґан перед засіданням глав МЗС в Брюсселі, пише Українська правда.

«Це виглядає щонайменше так, як ніби щось було підготовлено, – наголосив він. –Списки доступні, це свідчить, що вони були підготовлені та їх використовували на певному етапі. Я дуже стурбований. Це саме те, чого ми боялися».

Тим часом у Стамбулі знову запровадили надзвичайний стан і додаткові заходи безпеки. У місто перекинули 1,8 тисяч співробітників спецназу.

Крім того, глава поліції отримав вказівку збивати вертольоти, які піднялися в повітря без відповідного дозволу. Вулиці патрулюють посилені наряди поліції.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в ніч на 16 липня в Туреччині була зроблена спроба військового перевороту. У країні ввели військовий стан і комендантську годину. Згодом влада країни заявила, що спробу перевороту придушено. Більшість організаторів заколоту затримали.

Оглядачі британського видання Independent писали про те, що спроба військового перевороту в Туреччині може бути виставою, влаштованою владою. За даними газети,  у такий спосіб Ердоґан волів очистити армію від опонентів і посилити свій контроль над Туреччиною.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ