Парламентарі кидалися стільцями, мікрофонами та вазонами

Турецькі депутати влаштували бійку в парламенті. Таку бурхливу реакцію викликали зміни до 18 статті Конституції, що передбачають перехід від парламентської до президентської системи правління, повідомляє Hurriyet daily news.

Депутати від Партії справедливості та  розвитку і головної опозиційної Республіканської народної партії кидалися стільцями, мікрофонами та вазонами. Внаслідок інциденту декілька осіб отримали травми, а заступник керівника партії Фатіх Шахін відбувся переломом носа.

У владній партії вважають, що країні потрібен сильний керівник, щоби зберегти єдність. Але опозиція побоюється, що це призведе до авторитаризму.

Попри бійки третя, четверта і п’ята статті законопроекту були затверджені на засіданні, що тривало до пізньої ночі.

Поновлення конституційних дебатів очікується 12 січня у другій половині дня.

Як відомо, «кулачні бої» є звичним явищем в українському політикумі. Зокрема, 19 листопада 2015 року позафракційний народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції Володимир Парасюк вдарив ногою в голову заступника начальника Головного управління щодо боротьби з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України Василя Пісного. А раніше громадськість розбурхала інша сутичка – бійка з використанням пляшки між народними депутатами Андрієм Тетеруком («Народний фронт») і Олександрою Кужель («Батьківщина»).

Крім того, у грудні 2015 року депутат від «БПП» Олег Барна відлупцював екс-прем’єр-міністра Арсенія Яценюка букетом квітів, перев’язаних чорною стрічкою, а потім виніс його на руках з-за трибуни парламенту.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ