Кримські студенти
Російський університет відрахував турецьких студентів

Російський дослідницький ядерний університет МІФІ відрахував з навчання громадян Туреччини. Крім того, за словами представника Асоціації турецьких студентів у Росії Окана Йілдиза, в гуртожитку філії МІФІ в Обнінську відбулись обшуки. Правоохоронці зацікавилися тими студентами, які нібито підтримували в Інтернеті терористичні організації. Про це повідомляє телеканал Дождь.

Раніше на обшуки та відрахування поскаржилися також турецькі студенти з Воронежа і Саратова. При цьому Воронезький інститут високих технологій дав офіційну відповідь, в якій підтвердив, що з установи дійсно були відраховані турецькі студенти. За заявою адміністрації, це торкнулося дев’яти осіб, які мали «академічні та фінансові заборгованості».

На початку грудня Міносвіти Росії заявило про розірвання договорів про співпрацю між російськими і турецькими ВНЗ. У відомстві розповіли про плани якнайшвидшого повернення російських студентів з Туреччини на батьківщину, проте запевнили, що турецькі громадяни зможуть продовжити навчання в Росії.

Як відомо, відносини між Москвою та Анкарою загострился після того як 25 листопада над Сирією був збитий фронтовий бомбардувальник Су-24 російської авіагрупи. За даними турецької влади, російський літак, перед тим як його збив турецький винищувач F-16, не реагував на попередження. Літак впав в сирійській провінції Латакія біля кордону з Туреччиною, де базується російська авіація. Днями Прем’єр-міністр Росії Дмітрій Медведєв заявив, що Анкара, збивши російський СУ-24, дала підстави для початку військових дій проти Туреччини. Раніше сам Владімір Путін, виступаючи з посланням Федеральним зборам РФ, заявив, що Росія ще не раз «нагадає» Туреччині про збитий бомбардувальник і знає, як це зробити.

28 листопада Росія запровадила санкції проти Туреччини, які передбачають заборону на ввезення окремих турецьких товарів, обмеження діяльності турецьких організацій в Росії, а також заборону на чартери між країнами. У свою чергу, Україна готова стати гарантом продовольчої безпеки Туреччини. Зокрема, наша держава готова збільшити поставки в Туреччину зерна, кукурудзи та олії у разі обмежень з боку інших постачальників.

Крім того, з 1 січня 2016-го року Росія скасовує безвізовий режим із Туреччиною. У свою чергу, федеральне агентство з туризму Російської Федерації («Ростуризм»)  заборонило туроператорам продавати путівки до Туреччини. Також Росія готова згорнути спільні бізнес-проекти і відмовитися від військового співробітництва з Туреччиною через інцидент із російським бойовим літаком Су-24.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ