Дуда, Туск
Президента Європейської Ради Дональда Туска на інавгурації Анджея Дуди не було

Анджей Дуда сьогодні, 6 серпня, склав присягу перед Національними Зборами Польщі (об’єднані палати Сейму та Сенату). Таким чином він формально вступив на посаду президента країни. У церемонії взяли участь, зокрема, колишні президенти Лех Валенса, Алєксандр Кваснєвський та Броніслав Коморовський, який власне завершив свою каденцію, повідомляє Польське радіо.

У своїй промові новообраний президент Анджей Дуда підкреслив, що зробить все, аби виправдати очікування поляків та дотриматися своїх виборчих обіцянок, а саме зниження пенсійного віку і збільшення квоти звільнених від податку. Він підкреслив, що вірить у плідну співпрацю з урядом, Сеймом та Сенатом, а також із польськими представниками на високих посадах у Євросоюзі. Крім цього, новий глава польської держави наголосив на зміцненні відносин з країнами-сусідами Польщі від Балтійського до Чорного та Адріатичного морів.

Пікантності інавгурації надав той факт, що лідера політичних опонентів Дуди президента Європейської Ради Дональда Туска на події не було. Така ситуація склалась тому, що Туску відправили запрошення як колишньому прем’єру Польщі, а він нагадав, що обіймає посаду президента ЄР і мав би отримати запрошення особисто від Дуди, а не від канцелярії Сейму.

Нагадаємо, в травні нинішнього року на президентських виборах у Польщі Дуда здобув перемогу, набравши 51,55% голосів. Виконувати свої обов’язки новообраний президент почне після інавгурації 6 серпня.

Читайте: Дуда хоче долучитися до мирного процесу на українському Донбасі

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ