zhy-lin
Жиліна вбили 19 вересня у Підмосков’ї

До вбивства ватажка проросійського угруповання «Оплот» Євгена Жиліна в Підмосков’ї причетна Федеральна служба безпеки РФ. Про це заявив народний депутат, глава групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук, передає Гордон.

«Не думаю, що Жилін живий. Навряд чи хтось заради інсценування його смерті проводив би таку операцію. Наші «доблесні» бойовики досить комфортно почуваються на території РФ. Більш очевидна версія – ФСБ зачищає простір від тих, хто може дати свідчення про початковий етап гібридної війни Росії проти України. Якраз Жилін з його «Оплотом» був одним з основних елементів, які використовують спецслужби РФ для дестабілізації ситуації. Іншими словами, Кремль прибирає учасників тих подій», – зазначив Тимчук.

За його словами, Жилін був обізнаний про діяльність російських спецслужб в Україні.

«Жилін багато знав про російську агентуру в Україні. Знав про те, як спецслужби РФ розконсервували тут свою агентуру для початку гібридної війни. Він міг розповісти про фінансування, підтримку та підготовку проросійських бойовиків. Причому частина з них навіть була легалізована під виглядом громадських організацій. Шляхи фінансування йшли через Крим. У складі Чорноморського флоту РФ був підрозділ ФСБ, який номінально займався контррозвідкою. Але з 2008 року вони почали прямо діяти проти України, підтримуючи організації бойовиків. «Оплот» був серед них і переріс в повноцінне бандформування», – заявив нардеп.

Він підкреслив, що підготовка до гібридної війни проти України почалася з приходом до влади в РФ Владіміра Путіна.

«Механізм підготовки до гібридної війни покритий мороком і таємницею. Але повторюся, активна робота з такими організаціями в Криму, на півдні та сході України велася з 2008 року. А взагалі підготовка почалася, мабуть, з 2000 року, коли Путін побачив «велику» російську імперію та себе на її чолі. Що стосується версії вбивства Жиліна українськими спецслужбами, то я до неї ставлюся скептично. Нам би такі операції проводити хоча б на окупованих територіях. Для ліквідації тих осіб, які зараз впливають на ухвалення рішень. Знищити б якогось російського генерала на Донбасі», – резюмував Тимчук.

Тим часом в обласному главку Слідчого комітету РФ озвучили основну версію вбивства глави терористичної організації «Оплот» Євгена Жиліна в підмосковному ресторані: «Слідство відпрацьовує низку версій. Пріоритетною є комерційна діяльність, також не виключаються особисті неприязні стосунки».

Слідчі підкреслили, що вбивця був ретельно загримований: «У нього були накладні вуса, спортивні окуляри з антивідблисковими жовтими скельцями, панама».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Жиліна вбили 19 вересня в ресторані «Вєтєрок», розташованому в селищі «Горки-2» на Рубльово-Успенському шосе в Підмосков’ї. Кілер чекав на жертву за столиком у ресторані. Він відкрив вогонь, щойно Жилін та його знайомий зайшли в заклад.

Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк заявив, що офіційного підтвердження того, що вбили саме Жиліна, Україна ще не отримувала.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ