Тимошенко
Independent: «Тепер Яценюк – лише кульгава качечка, а Тимошенко, мабуть, стала для Президента суперником ще більш небезпечним»

Напередодні регіональних виборів, які повинні пройти в Україні в жовтні, кореспондент Independent Олівер Керолл взяв інтерв’ю у лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Джерела в українському уряді не в усьому згодні з тим, що колишня прем’єр-міністр розповідає про саму себе і свої плани.

Спроба Тимошенко висунути свою кандидатуру на пост Президента в червні минулого року вийшла не надто вдалою, і багато хто, вирішивши, що українці від неї втомилися, «скинули її з рахунків», пише автор. Проте «виняткове чуття» дозволило їй повернутися на авансцену української політики: якщо вірити опитуванням громадської думки, партія Тимошенко отримає на виборах 19,5% голосів, тобто стане першою. Серед кандидатів на пост Президента вона посідає друге місце, лише трохи відстаючи від лідера.

Про свою невдалу спробу висунутися в Президенти в 2014 році, коли її співвітчизники ще оплакували убитих в акціях протесту, Тимошенко сказала, що це, «можливо», був помилковий хід. Свої дії вона пояснила тим, що «після перебування в тюрмі, напевно, втратила уявлення про те, чим зайняті думки народу». Тимошенко «ніколи не вирізнялася лагідністю», зауважує Керолл. Як повідомило йому джерело в урядових колах, Тимошенко «досі тримає образу» за свій провал, а прихід до влади Порошенка вважає «кричущою несправедливістю». Президентське крісло нібито «витягли у неї з-під носа».

«Сьогодні мій зв’язок з народом відновлено, – заявила Тимошенко. – Два з половиною роки я була відрізана від усіх в укріпленій тюремній камері, і мої опоненти могли поливати мене будь-яким брудом». Зростання своєї популярності співрозмовниця Керолла пов’язала з тим, що українцям дали можливість «тверезо» оцінити ситуацію.

На минулих виборах Тимошенко не мала доступу до медійних ресурсів: «П’ятий канал» Порошенка, мовляв, лобіював його інтереси, а «канали, що належать іншим олігархам, визнали її зіркою, що згасла, і обмежили в ефірному часі», пояснює Керолл. Цього разу все інакше: «Ті ж самі канали дали Тимошенко зелене світло, щоби вона накинулася зі своєю популістською критикою на уряд Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, який більшість ненавидить… Її рейтинг відповідним чином зріс».

«Кілька джерел в уряді припустили, що ініціатива збільшити ефірний час (що виділяється Тимошенко) виходила від Президента Порошенка, який боровся з Яценюком, – пише автор статті. – Але, мабуть, все зайшло надто далеко. Тепер Яценюк – лише кульгава качечка, а Тимошенко, мабуть, стала для Президента суперником ще більш небезпечним».

Соціально-економічний порядок чинного уряду Тимошенко називає «рецептом революції». «Вони посилюють соціальну напруженість, породжують нову агресію, яка наблизить Путіна до серця Києва, – сказала політик. – Цього разу буде не просто революція, а неконтрольоване повстання, в результаті якого Україна може бути знищена як країна».

За словами Тимошенко, вона добре розуміє тягар, що випадає на долю простих українців, бо її «виховала мати-одиначка», а більшість свого життя вона «прожила в бідності». Тим часом, зазначає Керолл, лідера «Батьківщини» звинувачують у тому, що їй не чужі інтереси олігархів. За даними неназваних джерел, «нещодавно вона зустрічалася в Європі з одіозним олігархом Коломойським». Схожість своєї програми в частині аналізу урядової політики з інтересами деяких олігархів Тимошенко назвала «чистим збігом».

Вихід партії «Батьківщина» з коаліційного уряду призвів би до його падіння, продовжує Independent, і, за даними низки джерел, Тимошенко користується цим важелем у політичних баталіях, домагаючись для себе посади Прем’єр-міністра (це найменше, на що вона згодна, зазначають джерела). Сама Тимошенко стверджує, що виводити партію з коаліції, «поки країна перебуває в стані війни», не має наміру, адже «вчинити так – це все одно що відчинити кордон перед росіянами». Анонімне джерело Керолла в Києві вважає інакше: «Ніхто так не жадає влади і перемоги, як вона. Заради влади вона зробить все що завгодно».

Читайте: «Місце під сонцем»: Тимошенко має всі шанси стати… послом у Гондурасі

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ