Путін, Тимошенко
Тимошенко вважає, що армія Путіна не така вже й сильна порівняно із західними

«Юлія Тимошенко – фігура толстовського розмаху, яка посідає особливе місце серед головних героїв війни та миру, що відіграють стрижневу роль на пострадянському просторі в XXI столітті», – так пише журналістка El Pais Андреа Ріцці у передмові до інтерв’ю, яке Тимошенко нещодавно дала в Мадриді.

Журналісти запитали, яку ціль, на думку Тимошенко, має на меті Путін на сході України: зберегти ситуацію «замороженого конфлікту», примусити Київ до федералізації? «Так, такі його цілі. Але було б найбільшою помилкою розглядати цей конфлікт як внутрішню справу України». На її погляд, Путін хоче «відтворити біполярний світ, сформувати антизахідну коаліцію, в якій російський президент зайняв би роль лідера».

Путін «використовує сирійський контекст, щоби легітимізувати свій процес будівництва антизахідного альянсу», сказала Тимошенко. За її оцінкою, ресурсів у господаря Кремля недостатньо, його армія не така вже й сильна порівняно із західними. «Головний ресурс Путіна – слабка і роздроблена політична воля Заходу і неадекватна реакція на його дії. Саме цей ресурс він зараз задіє».

Чи вірить Тимошенко, що Україна поверне собі контроль над Кримом? «Повернення Криму обов’язкове не лише для України, але й для майбутнього сучасного світу. Якщо цього не станеться, весь світ побачить, що жодна міжнародна гарантія не варта навіть паперу, на якому вона написана», – заявила екс-прем’єр.

Тимошенко виклала рецепт умиротворення у східній Україні: «Виведення російських військ з української території, відновлення контролю над кордоном, міжнародне спостереження». На її думку, головна мета Путіна в Україні – розхитати єдність Європи та чинити тиск на відносини ЄС зі США. Тимошенко закликала «посилити тиск на Кремль, створюючи перспективу санкцій та ізоляції, щоби було ясно, що ціна агресій надмірна».

Читайте: Тимошенко пророкує неконтрольоване повстання та знищення України, – Independent

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ