apm5609-690x450
Тимошенко, насамперед, намагається набрати очки критикою завищених тарифів на електроенергію

Після звільнення з в’язниці на початку 2014 року колишній український прем’єр-міністр Юлія Тимошенко відчайдушно бореться за повернення на владний Олімп. Про це пише німецька газета Frankfurter Rundschau.

Але шлях цей тернистий: з великими труднощами партії Тимошенко «Батьківщина» вдалося «перестрибнути» 5-відсотковий бар’єр на виборах до Верховної Ради 2014 року. Відтоді популярність Тимошенко зростає, а її амбіції непохитні, йдеться в статті. На тлі тяжкої ситуації в економіці України 55-річна Тимошенко «невпинно йде до своєї проміжної мети – нових виборів».

У політичній боротьбі Тимошенко, насамперед, намагається набрати очки критикою завищених тарифів на електроенергію. Наприклад, після поїздки до Львова Тимошенко говорила з трибуни Верховної Ради про розпач і сльози людей. Каже, в усьому винна угода з МВФ, яка зобов’язала Україну запровадити ринкові ціни.

Та хоч як би там було, але опозиційна робота Тимошенко «дає результат: в середині президентського терміну Порошенка Тимошенко стала для нього справжньою проблемою», наголошує автор. Її партія «Батьківщина», згідно з усіма опитуваннями, зуміла подвоїти свої рейтинги, і в разі можливих нових президентських виборів «українці радше віддадуть перевагу їй, аніж нинішньому главі держави».

Тимошенко, за її власними словами, «веде особисту війну з усією системою», і цю війну вона хоче виграти. Заради цього вона навіть вступила в союз з депутатами, які залишилися вірними екс-президенту Віктору Януковичу, який втік до Росії. Метою Тимошенко, як пишуть українські ЗМІ, були дострокові вибори до Верховної Ради, від яких виграли б обидві сторони. Навесні Тимошенко, вийшовши із союзу з провладною партією, намагалася розвалити коаліцію. Але Порошенко зумів запобігти перевиборам заміною прем’єра Арсенія Яценюка на свого кандидата Володимира Гройсмана. Нині Гройсман очолює уряд меншості, і під час кожного голосування в Раді коаліції доводиться боротися за додаткові голоси.

З цієї причини Тимошенко робить ставку на провал 38-річного Гройсмана і хоче скористатися все сильнішими протестними настроями в Україні зі своєю метою. Приводом можуть стати вже листопадові рахунки за опалення, адже після кількох збільшень тарифів багато українців неспроможні їх оплачувати, йдеться в статті.

Також на руку Тимошенко грає намір уряду скоротити соціальну допомогу, що також є вибухонебезпечним. Рішення про перевибори може ухвалити лише президент, але у Порошенка немає жодної зацікавленості допомагати своїй суперниці, резюмує Frankfurter Rundschau.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ