Тягнибок
Тягнибок: перемовини в Берліні відбувалися у форматі «Путін та його економічні партнери проти України»

Україні треба наполягати на зміні «нормандського формату» на «будапештський» – із залученням США та Великої Британії. Про це написав у Фейсбук голова партії «Свобода» Олег Тягнибок.

На його думку, перемовини в Берліні відбувалися не як «Україна та її друзі проти Путіна», а у форматі «Путін та його економічні партнери проти України».

З моменту підписання Мінських угод про припинення вогню Кремль щоденно їх порушував. За час так званого перемир’я вбито сотні українських військових і цивільних, захоплено квадратні кілометри української території, нагадує Тягнибок. Тож, фактично Україна виконує Мінські домовленості в односторонньому порядку.

«Найцинічніше, що фактичну капітуляцію влада піарить як «довгоочікуваний мир». Це не мир – це продовження війни на роки, на десятиліття. Бо Путін не просто вже визнає присутність своїх військ на Донбасі. Він має нахабство шантажувати, що не забере московських найманців, допоки не виконають його основної вимоги – повної легалізації влади терористів», – зазначає лідер «свободівців».

«Україні треба припинити будь-які дипломатичні та економічні відносини з агресором та окупованими територіями до часу їхнього повного визволення. Але кишенькові політпроекти, які тимчасово при владі в Україні, так не діятимуть. Бо представляють не інтереси народу, найкращі представники якого кладуть свої життя і здоров’я на фронті, а групки олігархів. Олігархів, які далі продовжують бізнес з агресором, яким кілька власних мільйонів важливіші за країну», – вважає Тягнибок та підкреслює, що результати «берлінської вечері» – ще один доказ необхідності якнайшвидшого перезавантаження влади в Україні.

Як відомо, в ніч на 20 жовтня у Берліні понад 4 години тривали переговори «нормандської четвірки»: канцлера ФРН Анґели Меркель, президента Франції Франсуа Олланда, президента України Петра Порошенка і президента РФ Владіміра Путіна.

Під час зустрічі лідери країн домовилися розробити «дорожню карту», яка стане основним документом з імплементації усіх Мінських угод. Також учасники «нормандської зустрічі» домовилися, що в окупованих районах Донецької та Луганської областей працюватиме поліційна місія ОБСЄ. Жодного документа за результатами зустрічі в Берліні не підписали.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ