Тягнибок прокоментував
Тягнибок прокоментував інформацію про небажання МВФ давати Україні черговий кредит

Провідні світові інституції не задоволені відсутністю позитивних результатів у проведенні реформ в Україні та у боротьбі з корупцією. Саме тому Міжнародний валютний фонд не хоче продовжувати діалог з Україною. Про це заявив лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок, коментуючи інформацію про відсутність у керівництва МВФ наміру розглянути питання про надання Україні третього траншу кредиту, передає прес-служба партії.

Націоналіст підкреслив, що позиція МВФ – дуже серйозний сигнал чинній владі, бо саме спекулюючи на цьому питанні, влада та уряд розпочали драконівське підвищення тарифів на тепло, електроенергію, гарячу й холодну воду тощо.

«Збільшуючи тарифи, розповідали: українці потерпіть, бо це, мовляв, вимога МВФ, і якщо не збільшити тарифи – Україні не дадуть третього траншу. Тарифи підняли, і люди тепер із жахом чекають на платіжки з величезними сумами», – зазначив Тягнибок.

«В ідеалі владі треба просто менше красти, аби не брати позики. І 25 мільярдів кредиту насправді не підуть на розвиток української економіки, забезпечення соціальної справедливості. Цими грошима просто перекриватимуть попередню заборгованість України перед тими ж таки зовнішніми інституціями. А людей вчергове обдурили, змушують терпіти, а фактично – обкрадають», – резюмував очільник «Свободи».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, розклад засідань Ради директорів МВФ сформовано до 31 серпня, проте українське питання в ньому відсутнє.

Нагадаємо, МВФ схвалив програму співробітництва з Україною з використанням механізму розширеного фінансування у березні 2015 року терміном на 4 роки з обсягом фінансування 17,5 млрд. доларів.

Торік Україна отримала за програмою два транші обсягами 5 і 1,7 млрд. доларів.

Восени 2015 року на Київ чекав другий перегляд програми для отримання третього траншу в розмірі 1,7 млрд. доларів.

Однак ситуацію ускладнили проведені в жовтні вибори до місцевих рад, а а далі серйозні політичні суперечки навколо податкової реформи та формування бюджету на 2016 рік. Співпрацю з МВФ було фактично заморожено.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ