Тягнибок виграв суд у німецької газети «Зюддойче Цайтунґ»
Тягнибок виграв суд у німецької газети «Зюддойче Цайтунґ»

Лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок виграв суд у справі захисту честі і гідності у редактора всесвітньовідомої німецької газети «Зюддойче Цайтунґ» («Süddeutsche Zeitung») Фредеріка Обермаєра Йоганесса. Про це політик повідомив на прес-конференції в «Укрінформі», передає кореспондент видання Інформаційний Акцент.

Тягнибок дав спільну прес-конференцію разом із своїм представником у німецькому суді, адвокатом Ульріхом Бушем, який широковідомий захистом вихідця з України Івана Дем’янюка в суді міста Мюнхена.

Як розповів Ульріх Буш, позов у суд було подано у зв’язку із російською пропагандою, яка активно працювала над поширенням промови Олега Тягнибок від 2004 року (промова на Яворині – ред.). За словами адвоката, Москва зробила усе, аби поширити брехню про промову лідера «Свободи».

«Начебто вони навели докази, що Тягнибок расист, антисеміт, наці тощо. У 2014 році на німецькому каналі у програмі «Панорама» відбулася дискусія на цю тему, в якій йшлося про «путч» в Києві, і яку роль тут відіграють «фашисти» та було показано виступ Олега Тягнибока від 2004 року із намаганням увести в оману глядачів. Оця передача була одразу обговорена в Бундестазі і голова партії лівих Ґрегор Ґізі наголосив, що канцлер Ангела Меркель має звернути увагу на ці речі… Далі виступ Гізі потрапив на німецькі канали і став відомим мільйонам людей, а Ґізі продовжив напади і свої закиди на адресу Олега Тягнибока.

У квітні 2014 року газета «Зюддойче Цайтунґ» опублікувала схожий матеріал, попри те, що керівництву газети уже було відомо, що промова Тягнибока була неправильно, брехливо перекладена. Але редактор газети Фредерік Обермаєр процитував ці речі, а російська пропаганда одразу це підхопила. І у німецьких медіа Олег Тягнибок був скомпрометований та названий расистом. У зв’язку з цим Тягнибок долучив мені провести захист – я подав позов проти редактора програми «Панорама», зі свого боку там одразу вибачилися та визнали, що був неправильний, фальшивий переклад, а пан Гізі оскільки він депутат парламенту не міг бути притягнутий до відповідальності. Щодо редактора газети «Зюддойче Цайтунґ» («Süddeutsche Zeitung») Фредеріка Обермаєра Йоганесса – він був притягнутий до відповідальності за неправильне трактування, суд присудив йому штраф 1000 євро», – розповів адвокат.

Буш також додав, що Обермаєр подав апеляцію, однак знову ж таки програв її, а штраф було збільшено до 3000 євро, які перерахували на рахунок фонду українців у місті Бонн. «Суд підтвердив рішення попередньої інстанції і затвердив, що потрібно сплати штраф у сумі уже 3000 євро. Пан Обермаєр та його захисник були згодні з таким рішенням», – додав адвокат.

Своєю чергою, «свободівець» констатував, що українська держава узагалі не протистоїть пропаганді Москви у Європі та світі, узагалі не реагуючи на дезінформацію, яку поширює Кремль.

«Захист іміджу у зв’язку із наклепами – одне з найважливіших завдань кожної країни у світі. Гібридна інформаційна війна, яка нині триває у Європі та загалом у світі, основою якої є дезінформація – є замовленням Кремля та безпосередньо Путіна. Проти України напряму працює російська агентура через свою широку мережу, а українська держава не реагує на гучні скандали.

Історія з французьким каналом «Саnal+», який показав абсолютно тенденційний фільм «Україна маски революції», де спотворювалася Революція гідності – на жаль, практично не викликав жодної реакції з боку держави. Згадаймо історія із краденими голландськими картинами – де найцинічнішим було те, що інформацію директорові голландському музею передало керівництво українського МВС. Але для чого вони це зробили? Аби дискредитувати «Свободу», своїх політичних опонентів – дарма, що це було маячнею, бо інформація уже була закладена в голови європейцям. Ще один приклад – стаття в газеті «Гардіан» під промовистим заголовком «Чому Україні потрібна Росія, більше ніж будь коли?», яка мала переконати людей, що московська окупація України – це лише позитив.

Маємо лише кілька прикладів інформаційної війни Москви проти України і відсутності реакції з боку української держави», – зазначив політик.

Лідер «Свободи» також підкреслив, що його справа – приклад того, як має діяти українська держава у царині захисту держави від кремлівської пропаганди.

«Я не знаю чи були прецеденти, коли українські політики захищалися та перемагали під час захисту своєї честі і гідності закордоном. Але цей процес довів, що в Європі це робити реалістично. Цей суд – не лише моя перемога чи «Свободи». Це приклад того, як має захищати себе Україна на зовнішній арені від інформаційної війни, яку нині веде Москва і Путін. Зрештою, в Україні має з’явитися реальна контрінформаційна політика. Необхідно реагувати на інформаційні напади щодо України. Якщо ми не почнемо діяти і не захищатимемося, ми не маємо жодних шансів на перемоги», – додав Тягнибок.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ