152c31c8ec8af2859adc35ae50d6e2e978454fa8
Виробники тютюнових виробів у США виплатять 550 млн. доларів на лікування курців

Найбільші у США виробники тютюнових виробів виплатять владі Нью-Йорка 550 млн. доларів. Сторони уклали мирову угоду після 12 років судових розглядів. Про це повідомляється на сайті генерального прокурора штату.

«Великі виробники повинні оплачувати збитки, яких тютюн заподіяв і продовжує завдавати населенню Нью-Йорка», – сказав обвинувач. Компанії притягатимуть до відповідальності й надалі, додав він. За словами Шнайдермана, половину суми отримає штат, решту коштів у рівних частках – влада міста і низка округів Нью-Йорка. Гроші підуть на лікування мешканців із захворюваннями, зумовленими курінням.

У 1998 році тютюнові гіганти погодилися протягом 25 років виплатити кільком десяткам штатів 200 млрд. доларів на компенсацію витрат пид час лікування американців. Влада Нью-Йорка отримала 12 млрд. доларів. Проте в 2003 році компанії припинили переказ грошей.

Претензії до виробників в арбітражному суді в 2012 році врегулювали 22 штати. Нью-Йорк відмовився йти на компроміс, вимагаючи повернути йому 90 відсотків належної суми. Reynolds American, Philip Morris USA і решта погодилися на виплату 50 відсотків. Тютюнові концерни врешті-решт поступилися, але натомість отримали змогу не платити нічого понад обумовленого півмільярда доларів.

Нагадаємо, в червні 2015 року суд канадської провінції Квебек зобов’язав три великі тютюнові компанії виплатити компенсацію за позовами курців на 12 млрд. доларів.

Читайте: Держбюджет наповнюватимуть курці: ціни на цигарки зростуть іще на 5 гривень

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ