Робот
Робот

Американські робототехніки провели експеримент на наявність у роботів самосвідомості. Роботи пройшли тест, за результатами якого можна визначити критерій усвідомлення себе, пише korrespondent.net.

Його суть запозичена з «пазлів королівських радників», яка виглядає таким чином:

«Король запросив до двору трьох мудреців, серед яких йому належало вибрати свого радника. Їм на голову одягли капелюхи білого та синього кольору, при цьому чоловіки могли бачити тільки капелюхи суперників, але не свій, і перемовлятися їм було заборонено. Король повідомив, що принаймні на одному з них одягнений блакитний капелюх. Іншими словами, варіант з трьома білими капелюхами точно виключається. Той, хто перший встане і оголосить колір свого капелюха, і стане його радником».

У експерименті взяли участь три робота. Їм сказали, що двом з них дали «пігулки мовчання», через які вони втратили здатність говорити. Роботам потрібно було визначити, хто з них може говорити.

Всі троє не могли вирішити завдання і відповіли: «Я не знаю, однак, коли звук видав тільки один з роботів, він додав: «Вибачте, тепер я знаю відповідь».

Робототехніки дійшли висновку, що отриманий результат рано називати технічним проривом, однак наявність самосвідомості у роботів однозначно є, і її можна розвинути за допомогою лінійки тестів, що може принести велику користь людству.

Читайте: Самотні японці за хвилину розкупили тисячу роботів-друзів

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ