Nov. 17, 2015 - Brussel, BRUSSELS, BELGIUM - Brussels - 17 novembre 2015..Militairen zijn voor toezichthoudende taken in de straten en de treinen stations van Brussel gemobiliseerd...Soldiers are deployed around the european institutions and in the train stations. They are mobilized for surveillance mission consecutive to the vigilance upwards of the level alarm. ..L'armee deploie des militaires autour des institutions europeenes et dans le gares bruxelloises. Ils executent des missions de surveillance consecutives a la decision d'augmenter le niveau de securite. ..Gare du midi..Credit: JMQuinet/Reporters....Reporters / QUINET (Credit Image: © Reporters via ZUMA Press)
Салах Абдесалам попрямував у бік Німеччини

Головний підозрюваний у справі про паризькі теракти Салах Абдесалам залишається на волі, незважаючи на безпрецедентну антитерористичну операцію, організовану в Бельгії 22 листопада. Про це офіційно заявила бельгійська влада, передає NEWSru.com.

За словами прокурора Брюсселя Еріки ван дер Сіпта, 22 листопада у Брюссельському регіоні було проведено 19 рейдів. В ході одного з них поліція була змушена відкрити вогонь по автомобілю, який рушив у бік правоохоронців: поранений водій був затриманий, проте його причетність до терористів поки незрозуміла. У цілому, було затримано 16 осіб, їх подальшу долю найближчим часом вирішить суддя. Крім того, були проведені обшуки в трьох будинках. «Ми не знайшли жодної зброї та вибухівки. Салаха Абдесалама в ході рейдів також не виявили», – заявив прокурор на прес-конференції.

Водночас місцева газета La Libre стверджує, що загін спеціального призначення під Льєжем помітив автомобіль BMW, в якому нібито міг перебувати Абдесалам, проте терористові вдалося сховатися. За даними видання, він попрямував по автомагістралі у бік Німеччини.

Незадовго до антитерористичної операції в неділю бельгійський орган координації та аналізу загрози ухвалив рішення зберегти рівень терористичної загрози в Брюсселі на вищій – четвертій – позначці, повідомив Прем’єр-міністр Бельгії Шарль Мішель. Цей рівень означає серйозну і найближчу загрозу. «Ми маємо відомості, які змушують думати, що потенційна мета – це місця активного відвідування. Ми думаємо, наприклад, про торгові центри, про торгові вулиці, про громадський транспорт», – пояснив Мішель, додавши, що для запобігання паризького сценарію буде розгорнуто додаткові поліцейські і військові сили. Також буде скорочено кількість масових заходів, метро буде закрито до нової оцінки небезпеки 23 листопада. Брюссельські школи в понеділок не відкриються – діти залишаться вдома. За словами Прем’єр-міністра, розслідування триває цілодобово без перерв. Влада безперервно відстежує ситуацію.

Зазначимо, що роль Абдесалама у французькій терактах зараз активно обговорюється в пресі. Його брат Брахім, як і п’ятеро інших терористів, підірвали себе після того, як влаштували бійню. Сьомий терорист зробити цього не встиг – його застрелила поліція. Салах же залишився живий і спробував утекти.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Олланд оголосив війну «Ісламській державі». Також він заявив, що домагатиметься об’єднання зусиль із США та Росією для знищення терористичної організації «ІД». Нагадаємо, увечері 13 листопада в Парижі відбулася серія терористичних атак.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ