смертна кара
Білорусь – остання країна в Європі та Центральній Азії, де застосовується смертна кара

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International дала старт новій кампанії за скасування смертної кари в Білорусі. За даними правозахисників, з 5 листопада 2016 року в країні розстріляли одразу кількох засуджених до смерті, йдеться в прес-релізі організації, передає Українська правда.

За підтвердженими даними, в СІЗО №1 у Мінську виконали два смертних вироки. Є ймовірність, що розстріляли ще одного засудженого до вищої міри покарання. У цілому, станом на початок місяця в Білорусі налічувалося четверо засуджених до страти.

«Зачистка смертників – жахлива міра для будь-якої країни, але особливо ганебно, що в Білорусі смертні вироки зазвичай приводяться до виконання таємно, а розстріл може статися в будь-який час», – заявила координатор кампаній у Білорусі в Amnesty International Айша Джанґ, яка нещодавно повернулася з Мінська.

«Раптовий сплеск кількості страт особливо дивний, оскільки багато хто вважав, що Білорусь, остання країна Європи, яка застосовує смертну кару, йде до її скасування», – додала вона.

Родичі засуджених до смерті, як правило, не отримують завчасного попередження про те, що на їхніх близьких чекає страта. Їм не надають навіть права попрощатися з рідними. Згідно з білоруським законодавством, тіла страчених не передають родичам для поховання, а саме місце їхнього поховання залишається в таємниці. У багатьох випадках сім’ї дізнаються про смерть родича, коли отримують посилку з тюремної робою і черевиками. Свідоцтво про смерть їм видають лише на особисте прохання.

Дані про застосування смертної кари в Білорусі класифікуються як державна таємниця. Така секретність являє собою жорстоке, нелюдське поводження із засудженими та членами їхніх сімей, резюмують в Amnesty International.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ