«БПП» пропонує призначити нинішнього заступника глави Адміністрації Президента Віталія Ковальчука першим віце-прем'єром – міністром економіки
«БПП» пропонує призначити нинішнього заступника глави Адміністрації Президента Віталія Ковальчука першим віце-прем’єром – міністром економіки

Західні чиновники глибоко розчаровані відставкою міністра економіки України Айвараса Абромавичуса. З відповідною заявою виступили посли ключових країн Євросоюзу, США та Канади. Водночас фракція «БПП» вже обговорює нову кандидатуру на посаду першого віце-прем’єра – міністра економіки, передає Українська правда.

«Ми глибоко розчаровані відставкою міністра економічного розвитку і торгівлі пана Айвараса Абромавичуса, який досяг справжніх результатів у проведенні реформ в Україні», заявили посли.

«Впродовж минулого року пан Абромавичус та його професійна команда добились важливих зрушень у впровадженні жорстких, але необхідних економічних реформ, покликаних стабілізувати українську економіку, викорінити хронічну корупції, привести Україну у відповідність до вимог програми МВФ і сприяти формуванню більш відкритої та прозорої влади», йдеться в заяві.

Посли закликали українських керманичів відкинути «свої дріб’язкові розбіжності» і назавжди залишити у минулому «корисливі інтереси, що гальмували розвиток країни протягом десятиліть».

У свою чергу, Президент Петро Порошенко запросив на зустріч міністра економічного розвитку і торгівлі.

Тим часом у фракції «БПП» обговорюється ідея призначення нинішнього заступника глави Адміністрації Президента Віталія Ковальчука першим віце-прем’єром – міністром економіки. Про це заявив перший заступник голови фракції «БПП» Ігор Кононенко.

«Є пропозиція на посаду першого віце-прем’єра – міністра економіки розглянути Віталія Ковальчука. Це звучало всередині нашої фракції», – сказав він.

До слова, раніше прізвище Ковальчука вже озвучувалася, але лише як кандидатура на посаду першого віце-прем’єра.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус ухвалив рішення подати у відставку. Своє рішення він пояснив активізацією блокування системних реформ в Україні, тиск на команду міністра.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ