Референдум у Британії
40% опитаних підтримують Brexit

Більшість британців висловлюються за подальше членство королівства у складі ЄС. Їх стало на 15 процентних пунктів більше, ніж прибічників так званого Brexit. Це результати опитування для газети Telegraph, передає Європейська правда.

Зокрема, зараз за збереження членства готові проголосувати 55% опитаних. 40% підтримують Brexit.

Щоправда, соціологи наголошують, що явка може внести свої корективи. Загалом 56% британців планують прийти на референдум, але серед прихильників виходу Британії з ЄС таких більше – 62%, проти 53%.

Враховуючи це, результат може бути таким: 51% підтримають Британію у ЄС, 45% – проголосують за Brexit.

Нагадаємо, референдум щодо членства Великої Британії у Євросоюзі відбудеться 23 червня.

У ЗМІ британський референдум отримав для зручності коротку назву Brexit. Це суміш двох слів – Britain та exit (вихід).

Зазначимо, дві найбільші групи, які виступають проти виходу з ЄС – це молодь і бізнес. Для першої важливо зберегти можливість вільно рухатись іншими країнами ЄС, вчитися в тамтешніх вишах шукати там роботу.

Для бізнесу важливо зберегти нинішні умови торгівлі з союзом. Саме ЄС – найбільший торговий партнер Лондона, на який припадає 51% британського експорту.

Опитування, яке провели у лютому поточного року, поміж британських та німецьких підприємців показало, що 79% проти Brexit.

Утім, вони сподіваються, що навіть у разі виходу з ЄС Лондон швидко підпише з Брюсселем угоду про вільну торгівлю, що мінімізує втрати.

Ще одна причина виникнення бажання вийти з ЄС – невдоволення рівнем впливу Британії на ухвалення рішень в рамках ЄС. Неформальним лідером союзу, особливо в економічних питаннях, вважається Німеччина. У Великій Британії цим незадоволені, вважаючи свою економіку не гіршою, та все більше говорять про руйнування національних суверенітетів у рамках ЄС.

Читайте: Загроза виходу Британії з ЄС налякала виробників віскі

БЕЗ КОМЕНТАРІВ