Саміт ЄС
На порядку денному питання нової угоди Великої Британії з Євросоюзом і мігрантська криза

У Брюсселі стартує саміт ЄС. Лідери країн-учасниць засідатимуть протягом двох днів. На порядку денному питання, що стосуються нової угоди Великої Британії з Євросоюзом і мігрантська криза, пише 5 канал.

Перед початком заходу відбулися численні консультації та переговори щодо умов, на яких Лондон погодиться залишитися в складі ЄС.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила, що погоджується з багатьма вимогами, які висуває Британія. Зокрема, ЄС має сприяти розвитку конкурентоспроможності, прозорості ведення бізнесу та боротися з бюрократизмом.

Напередодні вирішального саміту ЄС щодо членства Великої Британії прем’єр Девід Кемерон прибув до Брюсселя на попередні переговорів. Але жодних заяв за підсумками перемов він не зробив.

18-19 лютого країни ЄС вирішуватимуть, чи прийнятна для них угода, запропонована Дональдом Туском, з урахуванням вимог Лондона. Угода, зокрема, дозволяє країнам зменшувати соціальні виплати трудовим мігрантам, а парламентам надає право блокувати законодавчі ініціативи ЄС.

По завершенні саміту 28 країн-учасниць мають ухвалити спільну резолюцію з цього питання. Ситуацію з міграцією обговорять попередньо. Остаточні рішення щодо подальших дій ухвалять на наступному засіданні в березні.

Читайте: Чи розпадеться ЄС через вихід Великої Британії?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ