original
Пріоритет в усиновленні в Чехії залишається за подружжям

Конституційний суд Чехії скасував один із пунктів закону, що перешкоджав усиновленню дітей окремими категоріями громадян, насамперед особами гомосексуальної орієнтації, які перебувають у так званому зареєстрованому партнерстві. Про це повідомляє Радіо Прага.

Досі, згідно з чеським законодавством, усиновлення могло здійснюватися фізичною особою, яка не перебуває у шлюбі чи в партнерських стосунках. Але при вступі у зареєстроване партнерство людина вже не могла усиновити дитину.

«Ситуація така, що якщо, наприклад, гомосексуальні партнери фактично живуть разом, закон не забороняє одному з них усиновити дитину. Якщо ж їх ситуація юридично зміниться, і вони вступають у зареєстроване партнерство, то жоден з партнерів вже не зможе здійснити усиновлення», – пояснив суддя Войтех Шимичек.

Суд визнав дану ситуацію дискримінаційною. При цьому нове рішення стосується лише усиновлення в індивідуальному порядку і не регулює випадки, коли особа, що перебуває в зареєстрованому партнерстві, бажає усиновити дитину свого партнера.

«Конституційний суд при цьому далі констатував, що, згідно з Цивільним кодексом, пріоритет в усиновленні залишається за подружжям», – сказав суддя.

Нагадаємо, український Кабмін також ратує за узаконення одностатевих союзів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ