Поява нових островів дала вченим змогу вперше прослідкувати механізм іхнього утворення у реальному часі
Поява нових островів дала вченим змогу вперше прослідкувати механізм їхнього утворення у реальному часі

За три роки Червоне море поповнився двома новими островами, які виникли в архіпелазі Ез-Зубайр. За даними геологів, острови з’явилися в результаті вивержень вулканів у 2011 і 2013 роках. Як повідомляє «Преса України», це вперше вченим вдалося спостерігати за народженням острова у реальному часі. 

Геологи зазначають, що механізм утворення вулканічних островів поки що мало зрозумілий. Особливо це стосується тих, що виникають близько серединно-океанічних хребтів. Спостерігаючи за народження островів, учені встановили, що ті виникли під час початкової фази вивержень. А потім їх «підживлювали» розломи у земній корі, які заповнювалися магмою. Водночас, моделюючи деформації кори на сусідніх островах, геологи зазначили, що довжина цих розломів може сягати десятка кілометрів.

Цікаво, що під час досліджень геологи зафіксували чимало локальних підземних поштовхів у районі Червоного моря. Це дало підстави вченим говорити, що архіпелаг Ез-Зубайр може бути частиною раніше невідомої зони вулканічної активності.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ