«Нафтогаз України»
«Нафтогаз України» має перейти в управління Кабміну

Міненерговугілля повинно передати акції НАК «Нафтогаз України» в управління Кабміну. Про це йдеться у плані корпоративного управління НАК, яке є у розпорядженні Економічної правди.

Згідно із документом, у статуті перехідного періоду йдеться про повторне призначення Наглядової ради органом управління «Нафтогаз» та визначення її складу:

– визначення функції Наглядової ради як органу управління, але з обсягом повноважень на перехідний період (наприклад, обрання Голови правління рішенням Акціонерів);

– передбачення обрання незалежних директорів до складу Наглядової ради та додаткових вимог до таких незалежних директорів;

– передбачення утворення комітетів Наглядової Ради, їхнього складу та статусу;

– визначення того, що директори діють в інтересах «Нафтогазу», а не акціонера.

Також у плані йдеться про ліквідацію всіх Наглядових рад 100% «дочок» «Нафтогазу». Відповідно до цього пункту «Укрнафта» та інші не платитимуть дивіденди в бюджет, а лише «Нафтогазу» як акціонеру. Крім того, документ вносить зміни до розпорядження Кабміну «Про утворення ВАТ «Укртранснафта» вiд 23.06.2001.

Додамо, чинним міністром енергетики та вугільної промисловості України є Володимиро Демчишин. У ЗМІ його називають «особистою креатурою Президента». Більше того, підтвердив такі здогадки колись і сам чиновник.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ