У Дніпродзержинську демонтували меморіальну дошку Брежнєву
У Дніпродзержинську демонтували меморіальну дошку Брежнєву

У місті Дніпродзержинськ із будівлі Технічного університету демонтували меморіальну дошку Генеральному секретарю ЦК КПРС Леоніду Брежнєву, який свого часу навчався у цьому виші, передає Крим.Реалії.

Водночас, у місцевому музеї історії вважають, що цю дошку можна було не знімати. За словами директорки музею Наталії Буланової, вона не підпадала під закон про декомунізацію.

11133344«Закон (…) не поширюється на використання символіки тоталітарного режиму в експозиціях музеїв, на надгробках, кладовищах тощо, а також під час викладення чи реконструкції історичних подій. Ми вважаємо, що ця дошка – і є викладення подій: Брежнєв навчався у тому інституті. Мені здається, що це так. У Женеві є пам’ятна дошка на будинку, де мешкав Ленін. Мені здається, що це все ж «перегини». Ми звикли за командою руйнувати, а треба радитись із фахівцями», – зазначила фахівець.

За даними міськради, відповідно до закону про декомунізацію, з 63 пам’ятників та пам’ятних знаків Дніпродзержинська, які перебувають на обліку в Державному реєстрі нерухомих пам’яток України, 23 підлягають знесенню.

До переліку об’єктів, що підлягають демонтажу, потрапили пам’ятники Леніну на однойменній площі, Феліксу Дзержинському на вулиці його ж імені, Генеральному секретареві ЦК КПРС Леонідові Брежнєву, пам’ятні знаки на честь діяльності підпільного міському КП(б)У, меморіальна дошка на будівлі, де відбувалось перше засідання Кам’янської Ради робітничих депутатів у березні 1917 року.

Нагадаємо, 15 травня Президент України підписав закони про декомунізацію. «Пропаганда комуністичного й/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і їх символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв тоталітарного режиму й забороняється», – йдеться в документі.

Заборона на виготовлення, поширення й публічне використання символіки комуністичного режиму поширюється, зокрема, й на сувенірну символіку. Також забороняється публічне виконання гімнів СРСР, УРСР, інших союзних радянських республік або їх фрагментів на всій території України.

Такі правопорушення будуть каратися обмеженням або позбавленням волі до 5 років з можливою конфіскацією майна, а повторне порушення або його здійснення організованою групою або з використанням ЗМІ – позбавленням волі від 5 до 10 років з можливою конфіскацією майна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ