Пам'ятник Папі Римському Іоанну Павлу II у Дрогобичі
Пам’ятник Папі Римському Іоанну Павлу II у Дрогобичі

У Дрогобичі Львівської області невідомі вночі проти 13 березня пошкодили пам’ятник Папі Римському Івану Павлу ІІ, який встановлений біля входу до костелу Святого Бартоломея. Про це повідомила голова прес-служби Головного управління Національної поліції у Львівській області Світлана Добровольська.

Вона зазначила, що повідомлення про акт вандалізму надійшло до відділку поліції 14 березня від місцевих жителів, які виявили, що у пам’ятника вандали відпиляли руку та кинули біля підніжжя пам’ятника.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.296 КК України (Грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом), що карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Триває розслідування.

214580268117435531458026818495017Нагадаємо, раніше масове невдоволення українських вірян викликала зустріч Папи Римського Франциска з патріархом Російської православної церкви Кірілом.

Тоді в УПЦ КП заявили, що підтримують міжконфесійний та міжрелігійний діалог, але розчаровані пунктами 25, 26 та 27 спільної Декларації глав Католицької церкви і Московського патріархату, підписаної 12 лютого 2016 року в Гавані.

Зокрема, оцінки конфлікту в Україні (п.26) повністю ігнорують його головну причину – російську збройну, політичну, економічну та інформаційну агресію проти України, порушення Росією міжнародних угод і норм міжнародного права, окупацію Російською Федерацією Криму і частини Донбасу, обурилися українські церковники.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ