hreshhaty-k
Цього року Фонд проводить виплати вкладникам банків «Хрещатик», «Михайлівський», «Євробанк» і «Фідобанк»

У Фонду гарантування вкладів фізосіб закінчуються гроші для виплати гарантованих сум компенсації втрачених депозитів, тому він звернувся за фінансовою допомогою до уряду, пише FinClub.

Уже найближчими днями ФГВО отримає 8 мільярдів гривень.

«Міністерство фінансів з метою надання кредиту ФГВФО здійснює випуск ОВДП у розмірі 7,941 млрд. грн. з терміном обігу до 15 років і процентною ставкою до 10% річних в обмін на векселі, видані Фондом», – йдеться в проекті постанови «Про забезпечення надання кредиту ФГВФО».

У пояснювальній записці до проекту йдеться, що Фонд звернувся до уряду за грошима з двох причин.

По-перше, з початку року обсяг коштів Фонду на виплати гарантованих депозитів скоротився на 70%. Якщо станом на 1 січня 2016 року ФГВФО мав фінансові ресурси на суму 14,084 млрд. грн., то до 1 серпня (останні оприлюднені дані) – вже 7,458 млрд. грн. (скорочення на 47%).

Цього року Фонд проводить виплати вкладникам таких великих банків, як «Хрещатик», «Михайлівський», «Євробанк» і «Фідобанк».

Друга причина звернення по допомогу до уряду полягає в тому, що активи Фонду впали нижче критичної позначки в 2,5% від загального обсягу гарантованих депозитів в системі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ