Маршал Філіп Петен
маршал Філіп Петен

Французька влада знімає гриф секретності з архівів поліції та уряду режиму Віші, який співпрацював з нацистами під час Другої світової війни. 28 грудня було оприлюднено понад 200 тисяч документів, що стосуються періоду з 1940 по 1944 рік, коли пронацистський режим на півдні Франції очолював маршал Філіп Петен, передає ВВС Росія.

Матеріали, що набули розголосу, належать міністерствам внутрішніх і закордонних справ, міністерству юстиції, а також поліції. У подальшому буде опубліковано також матеріали тимчасових урядів, що змінювали один одного після звільнення Франції військами союзників у 1944 році.

Деякі документи проливають світло на хід розслідування справ про військові злочини, які французька влада порушила після поразки нацистської Німеччини в 1945 році.

Колишній президент Франції Жак Ширак у 1995 році офіційно визнав відповідальність французької держави за депортацію євреїв. А у 2009 році це підтвердив і найвищий юридичний орган Франції. Державна рада заявила, що французька держава дозволила і частково сприяла депортаціям євреїв у концентраційні табори без примушення з боку нацистів. Проте рада також визнала, що Франція виплатила компенсації, «наскільки це було можливо, за заподіяні втрати» родичам загиблих.

Колабораціоністи з Віші сприяли нацистській Німеччині у депортації в табори смерті 76 тисяч євреїв.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ