Завдяки запровадженню НС поліція отримала право на арешти та обшуки
Завдяки запровадженню НС поліція отримала право на арешти та обшуки

У Франції можуть подовжити чинність надзвичайного стану ще на 3 місяці. Відповідна пропозиція надійшла до парламенту країни, передає DW.

«Терористична загроза і досі вельми висока. Надзвичайний стан необхідний. Він показав свою користь та має бути продовжений», – наголосив речник уряду Стефан ле Фоль.

Тож, тепер депутати вирішуватимуть, чи схвалити продовження НС. У свою чергу, правозахисники, зокрема, Amnesty International вважають такий крок загрозою демократії.

Нагадаємо, НС у Франції запровадили після терактів у Парижі. Один раз його вже подовжували – до 26 лютого.

Завдяки запровадженню надзвичайного стану поліція отримала право на арешти та обшуки, а також на заборону пересувань людей та транспорту у визначених місцях. Ще одна урядова пропозиція може дозволити силовикам використовувати зброю «для нейтралізації тих, хто скоїв одне чи кілька вбивств та може їх повторити».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 13 листопада 2015 року в Парижі була здійснена серія терактів. Невідомі відкрили стрілянину в одному з ресторанів, три вибухи прогриміли біля стадіону Stad de France, де проходив товариський матч футбольних збірних Франції та Німеччини, на якому був присутній французький президент Франсуа Олланд. Крім того, на рок-концерті в театрі Bataclan невідомі захопили заручників. Олланд своїм указом запровадив у країні надзвичайний стан.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ