ЮКОС
Французькі та бельгійські судові пристави розпочали арешт російських активів у справі акціонерів компанії «ЮКОС» проти РФ

Активи «Роскосмосу» на 700 млн. доларів арештували у Франції за справою «ЮКОСа». Про це повідомляє The American Lawyer.

Зокрема, серед держактивів РФ, арештованих у Франції, $400 млн., які супутниковий оператор Eutelsat має сплатити підприємству «Космічний зв’язок», і $300 млн., які компанія Arianespace повинна заплатити «Роскосмосу».

Представник GML (володіє компаніями Hulley Enterprises і Yukos Universal, які відсудили у Росії $50 млрд.) підтвердив, що арешти стосуються дебіторської заборгованості Eutelsat перед «Космічним зв’язком» за використання супутникової ємності російського підприємства, а також дебіторської заборгованості Arianespace перед «Роскосмосом» за постачання і обслуговування ракет «Союз».

Водночас він не підтвердив цифри в $300 млн. і $400 млн., сказавши лише, що загальна сума арештованих у Франції російських активів становить приблизно $1 млрд.

Нагадаємо, в липні 2014 року третейський суд у Гаазі одноголосно задовольнив позов колишніх акціонерів НК «ЮКОС» і зобов’язав Росію виплатити 50 млрд. доларів. Зокрема, кіпрська Hulley Enterprises повинна отримати 39,9 млрд. доларів, Yukos Universal (острів Мен) – 1,8 млрд. доларів, Veteran Petroleum (Кіпр) – 8,2 млрд. доларів. Спочатку екс-акціонери вимагали стягнути близько 100 млрд. доларів.

Торік у червні французькі та бельгійські судові пристави розпочали арешт російських активів на виконання рішення Постійної палати третейського суду в Гаазі у справі акціонерів компанії «ЮКОС» проти РФ.

У відповідь президент РФ Владімір Путін підписав закон про заходи у відповідь на арешт російського майна за кордоном.

Читайте: Французький суд арештував майно Кремля в справі ЮКОСа

БЕЗ КОМЕНТАРІВ