Буркіні
Заборону запровадили після сутичок між місцевою молоддю та вихідцями з Північної Африки

Відтепер жіночі мусульманські купальники буркіні заборонено носити на французькому острові Корсика. Відповідне рішення ухвалила влада комуни Сіско, повідомляє ВВС.

Заборону запровадили після сутичок між місцевою молоддю та вихідцями з Північної Африки. Мер Сіско наголосив, що це рішення «не стосується расизму» і ухвалене «лише з міркувань безпеки».

Він додав, що заборона не спрямована проти мусульман, а навпаки, покликана захистити вихідців із Північної Африки. За словами мера, ситуація на Корсиці залишається напруженою, однак влада її контролює.

Сутички спалахнули після того, як якийсь турист спробував сфотографувати на пляжі жінок, одягнених в буркіні.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що в масовій бійці застосували камені й палиці, деякі з учасників конфлікту були озброєні сокирами.

Буркіні – жіночій купальник, створений спеціально для мусульманок. Нагадує піжаму та гідрокостюм, закриває все тіло крім обличчя, рук і ніг для збереження мусульманської скромності, є досить вільним і легким, щоб дозволити плавати (на відміну від гідрокостюму не містить каучук). Має чіпець для волосся, що прикріплений до коміра. Такий купальник став рішенням проблеми мусульманок, які хочуть плавати, але відчувають незручності в інших купальних костюмах (бікіні тощо).

Автором є австралійка ліванського походження Ахеда Занетті. Буркіні є зареєстрованою торговельною маркою.

Читайте: У Китаї створили купальники для обличчя – «фейскіні»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ