Більшістьморських організмів раніше ніколи не були описані у науковій літературі
Більшість морських організмів раніше ніколи не були описані у науковій літературі

Океанологи з наукової шхуни «Тара» після трирічного дослідження світового океану повідомили, що у морських глибинах живуть десятки тисяч видів живих організмів, які досі не були відомі науці. За результатами дослідження, опублікованими у журналі Science, тільки на поверхні океану знайшли близько п’яти тисяч популяцій вірусів, з яких лише 39 виявилися схожими на раніше відомі різновиди.

На основі досліджень учені створили найоб’ємніший каталог морського планктону (дрібних організмів, що дрейфують у товщі води). Це 11,5 терабайт даних і більше 40 мільйонів мікробних генів, які океанологи витягували з ДНК планктону, взятого на різних глибинах світового океану. Після ретельного їх вивчення виявилося, що більшість знайдених організмів були не відомими раніше. Так, з 150 тисяч генетичних типів еукаріот, виявлених у морських глибинах, у науковій літературі описано всього 11 тисяч.

Та не лише кількісні показники заслуговують на увагу. Вчені зробили сенсаційне відкриття, коли виявили, що 72% організмів тісно пов’язані один з одним. Тобто екосистеми співпрацюють, а не протистоять одна одній, як вважалося раніше. «У теорії еволюції ми весь час говоримо, що виживає найсильніший. Мені здається, вона працює по-іншому. Виживає система », – заявив керівник проекту Ерік Карсенті.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ