Всеправославний собор
У ньому беруть участь понад 170 єпископів

Святий і Великий собор православної церкви розпочався на грецькому острові Крит у місті Іракліон. Це перша зустріч предстоятелів православних церков за понад 1200 років, пише dw.com.

Собор відкрився богослужінням, яке проводить Вселенський патріарх, предстоятель Константинопольської православної церкви Варфоломій. Наразі в ньому беруть участь понад 170 єпископів.

Водночас, напередодні собору патріархати Російської православної церкви та православних церков Грузії, Сербії, Болгарії, а також лояльного до сирійського президента Асада Антіохійського патріархату в Дамаску відмовилися від заходу.

У РПЦ заявляли, мовляв, у Всеправославному соборі повинні брати участь всі церкви, і тільки в цьому разі рішення Собору будуть легітимними.

Москва бойкотує собор через незгоду з «деякими питаннями», які на ньому будуть обговорені. У відповідь на це патріарх Варфоломій заявив, що собор відбудеться, незважаючи на відмову Москви брати в ньому участь.

0,,19340935_401,00Учасники заходу мають обговорити шість тем: відносини Православної церкви з іншим християнським світом, теми посту, шлюбу, церковної місії в сучасному світі, опіки православних у діаспорі, способи проголошення автономії православних церков.

Як відомо, про автокефалію просить Україна, бажаючи відійти від впливу Москви.

Триватиме собор до 26 червня.

Читайте: Радикальні реформи у Ватикані: Папа Франциск дав добро католикам на розлучення

БЕЗ КОМЕНТАРІВ