1
Одноосібне право власності на цей будинок з 2010 року належить чоловіку Попович

Суддя господарського суду Харківської області Ірина Попович приховує від громадськості свої статки. Зокрема, вона не вказала в електронній декларації про доходи будинок площею 623 кв. м, розташований в рекреаційній зоні поблизу Харкова, в якому проживає разом з чоловіком.  Про це йдеться у матеріалі проекту Prosud.

Згідно з реєстром майнових прав,  одноосібне право власності на цей будинок з 2010 року належить Поповичу Євгену Миколайовичу.

«Більше того, даний будинок фігурує в декларації судді Попович за 2014 рік. А отже, невнесення будинку до електронної декларації є прямим порушенням закону про запобігання корупції», – йдеться в статті.

Окрім ділянки, на якій розміщено будинок (0,75 га), в довгостроковій оренді (терміном на 50 років) у чоловіка судді Попович перебувають  також і дві сусідні ділянки розмірами 1,8 та 0,55 га.

«Тож, загалом у розпорядженні родини Попович прямо чи опосередковано перебувають понад 3 га землі рекреаційного призначення. Загальна ціна оренди двох ділянок землі складає більше 185 тис. гривень на рік, а це практично весь річний задекларований заробіток родини Попович», – пишуть активісти.

Крім того, подружжя володіє найдорожчим автопарком серед суддів господарського суду Харківської області.

«У власності родини Попович 5 елітних авто, орієнтовна загальна вартість яких складає щонайменше 164 тисячі доларів», – зазначається в матеріалі.

Активісти пов’язують збагачення родини суддів із кооперативною схемою Кернеса-Добкіна.

«Розслідувати законність цієї схеми мала прокуратура міста, яку на той час очолював Євген Попович. Але, як виявилося, пан Попович дуже добре знайомий з даною схемою та сам є її учасником», – наголошують активісти.

До слова, 2016 року Вища Кваліфікаційна комісія суддів рекомендувала призначити Попович суддею госпсуду Харківської області безстроково. Її чоловіком є екс-прокурор Харкова протягом 7 років (з 2007 по 2014 років) – Євген Попович.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ