Райнін
Райнін підписав розпорядження про перейменування об’єктів топоніміки Харкова

Глава Харківської облдержадміністрації Ігор Райнін підписав розпорядження про перейменування об’єктів топоніміки Харкова, повідомляє його прес-служба.

Таким чином, в місті в рамках декомунізації перейменували 5 станцій метро: «Маршала Жукова» матиме назву «Палац спорту», «Площа Повстання» – «Захисників України», «Пролетарська» – «Індустріальна», «Радянської армії» – «Армійська», а «Метробудівників імені Ващенка» – «Метробудівників».

Також у Харкові перейменували 4 адмінрайони: Жовтневий на Новобаварський, Комінтернівський на Слобідський, Фрунзенський на Немишлянський, Червонозаводський на Основ’янський.

Крім того, у Харкові перейменували ще 52 вулиці. Зокрема, Іванова тепер називається вул. Свободи, вул. Павла Лебедєва – вул. Вячеслава Чорновола, проспект Маршала Жукова став проспектом Петра Григоренко, проспект Правди – проспектом Незалежності, а вул.Червоного льотчика – вул. Юрія Шевельова. Три вулиці назвалі на честь харків’ян-героїв Небесної сотні.

За словами Райніна, цим розпорядженням в Харківській області завершується процес декомунізації.

Нагадаємо, 15 травня 2015 року Президент України підписав закони про декомунізацію. «Пропаганда комуністичного й/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і їх символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв тоталітарного режиму й забороняється», – йдеться в документі.

Заборона на виготовлення, поширення й публічне використання символіки комуністичного режиму поширюється, зокрема, й на сувенірну символіку. Також забороняється публічне виконання гімнів СРСР, УРСР, інших союзних радянських республік або їх фрагментів на всій території України.

Такі правопорушення будуть каратися обмеженням або позбавленням волі до 5 років з можливою конфіскацією майна, а повторне порушення або його здійснення організованою групою або з використанням ЗМІ – позбавленням волі від 5 до 10 років з конфіскацією майна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ