klinton
Штат Каліфорнія проголосував за демократку Гілларі Клінтон

У США набуває популярності нова ідея, яку охрестили Calexit. Її суть полягає у відділенні Каліфорнії, яка проголосувала за представницю Демократичної партії Гілларі Клінтон, від решти території США. Про це пише USA Today.

«Для деяких людей у Каліфорнії та інших західних штатах, які голосували за Гілларі Клінтон, майбутні кроки зрозумілі: скоротити свої втрати і продовжити рух без решти країни», – повідомляє видання.

Цьго ж дня Каліфорнією прокотились акції протесту. В Окленді натовпи людей вийшли на вулиці. Протестувальники скандували: «Не наш президент!». У місті також почалися підпали.

Крім того, як повідомляв Інформаційний Акцент, після оголошення про перемогу республіканця Дональда Трампа на виборах сайт імміграційної служби Канади почав працювати з перебоями, а потім обвалився внаслідок того, що занадто багато американців вирішили одночасно перевірити, як виїхати з країни.

Водночас збільшилась і кількість американців, які хочуть подати заявки на резидентські і студентські візи на сайті імміграційної служби Нової Зеландії. Зокрема, з 1 листопада на відповідному сайті зареєструвалися 1593 громадянина США, що більш ніж у півтора раза перевищило середнє число реєстрацій за місяць. А з 7 жовтня по 7 листопада кількість відвідувачів цього сайту з США виросла майже на 80% порівняно з аналогічним періодом минулого року і досягла 41 тисячі.

Представники імміграційної влади Нової Зеландії відмовилися від коментарів. Отримати коментарі від канадської влади також поки не вдалося.

Нагадаємо, мільярдер Дональд Трамп здобув 276 голосів виборників і, таким чином, фактично переміг на президентських виборах в США. Гілларі Клінтон, за даними ЗМІ, уже визнала свою поразку.

Варто зазначити, що кандидат від демократів випереджає республіканця за кількістю голосів виборців. За останніми даними, за Клінтон проголосували понад 59 мільйонів американців (47,6%), водночас, Трампа підтримали на 100 тисяч виборців менше (47,5%).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ