Моріл Беланже
Ідея нележить члену Ліберальної партії Морілу Беланже

У Канаді перепишуть текст державного гімну, зробивши його «гендерної нейтральним». За це вже проголосувала нижня палата парламенту, інформує Reuters.

В англомовній версії гімну слова «серця твоїх синів палають любов’ю до тебе» (true patriot love in all thy sons command) замінять на «наші серця палають любов’ю до тебе» (…in all of us command).

Пропозицію про зміну тексту гімну, вніс член Ліберальної партії Моріл Беланже, має ще схвалити верхня палата канадського парламенту. Як очікується, Сенат також підтримує цю ініціативу.

Беланже вважає, що новий варіант наблизить текст державного гімну до оригінального варіанту, у якому не було згадки про синів Канади.

В офіційному англійському тексті вони з’явилися для увічнення пам’яті загиблих у Першій світовій війні. Утім, відтоді жінки отримали право голосувати і обиратися, а ще служити в армії, як і чоловіки. Тож, несправедливо забувати половину населення.

Нагадаємо, національний гімн Канади існує у двох офіційних варіантах: англомовному та франкомовному.

Спочатку його написали французькою мовою 1880 року. У 1906 з’явився англомовний переклад, а в 1908 – оригінальна англійська версія Роберта Стенліа Вейра, яка не була перекладом французької. Останню версію тричі переглядали, тоді як французьку версію не змінювали (офіційно затверджена як канадський гімн у 1980 році).

Читайте: Вітчизняні радіостанції ставитимуть Гімн України зранку та ввечері?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ