kory-da
Заборона на проведення кориди діяла з 1 січня 2012 року

Конституційний суд Іспанії анулював заборону на проведення кориди в автономній провінції Каталонія, передає Інтерфакс-Україна.

У рішенні суду зазначається, що ця заборона виходить за рамки компетенції місцевої влади. Крім того, її зняли через те, що «бої биків є складовою частиною культурної спадщини» Іспанії.

Заборона на проведення кориди на всій території автономії діє з 1 січня 2012 року. Квитки на історичний останній бій продали в рекордні терміни. 18 тисяч квитків розкупили протягом кількох годин. Потім їх перепродали за позахмарними цінами – до 1,5 тисячі євро за офіційної вартості від 24-х. Сам бій проходив на тлі зіткнень прихильників і противників заборони, які зібралися навколо арени.

У вересні 2016 року на вулиці Мадрида вийшли тисячі людей з вимогами припинити традиційні бої биків. Люди вигукували гасла і тримали плакати на підтримку тези, що бої биків – це школа жорсткості і ганьба для нації.

Як відомо, у липні цього року вперше за 31 рік на кориді в Іспанії загинув матадор. За даними місцевих ЗМІ, в ХХ столітті в Іспанії загинули 134 особи від ударів биків, серед них були 33 матадори.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ